Ознака: ЕР ЧАЈНА

Вести

Кинеската авиокомпанија „Ер Чајна“ ги откажува летовите кон Пјонгјанг

Кинеската авиокомпанија „Ер Чајна“, единствената странска авиокомпанија што извршува редовни комерцијални летови кон Северна Кореја, ќе ги откаже од понеделник летовите на релација Пекинг-Пјонгјанг, објави кинеската телевизија.Кинеските медиуми не дадоа […]