Ознака: Есабел Дингисиан

Вести

Заменик – претседателот на Шведскиот парламент во посета на Македонија

Заменик-спикерот на Парламентот на Кралството Шведска (Риксдаг) Есабел Дингисиан од денеска до 19 јули на покана на Македонското собрание ќе престојува во посета на Република Македонија.Според најавата на веб-страницата на […]