Ознака: Есад Арнауталиќ

Сцена

Почина позната музичка екс ју легенда

Врвниот музичар, композитор и диригент, Есад Арнауталиќ кој ја формираше групата „Индекси“, почина во Сараево.Тој почина по долга и тешка болест. Автор е на големи хитови како „Азра“,  „Мирис дуња“ […]