Ознака: Есад Рахиќ

Вести

Братот на Есад Рахиќ заработи 30 дена притвор

Надлежниот судија на петтемина членови на криминалната група кои беа уапсени во петокот вечерта во акцијата „Мрежа“ на МВР им изрекол мерка притвор во времетраење од по 30 дена, неофицијално […]

Вести

УАПСЕН БРАТОТ НА ЕСАД РАХИЌ И БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ЗАЕВ: Што пронајде полицијата при претресот?

Братот на Есад Рахиќ, бивш пратеник во Собранието на Р.Македонија од редовите на СДСМ, Сеад Рахиќ вчера а е уапсен во рација на полицијата заедно со уште две лица, под сомнение […]