Ознака: Есенски бран

Вести

Есенски бран на ковид-19, од понеделник патување без ПЦР-тест

Нашата и уште четири земји од регионот со заедничка иницијатива во координација на министерствата за здравство одлучија од понеделник да дозволат влез без приложување негативен ПЦР-тест на граничните премини. Владата […]