Ознака: Есма Реџепова-Теодосиевска

Сцена

„Да може да стане ќе посака повторно да умре“- 4 години без Есма, нејзиниот дом наликува на сцена од хорор филм- државата ја заборави!

На денешен ден 11 декември 2016 година на 73 годишна возраст, по кратко и тешко боледување почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова-Теодосиевска. Таа беше музички активна 55 години. Учествуваше […]

Локална самоуправа

Одржана е комеморативна седница за Есма Реџепова-Теодосиевска

Денеска /12.12.2016 година, понеделник/ во салата на Советот на Град Скопје се одржа комеморативна седница за пејачката, текстописец, хуманитарка и советник во Град Скопје Есма Реџепова-Теодосиевска, која почина во саботата […]

Вести

Комеморација и книга на жалост за Есма Реџепова-Теодосиевска

Советот на Град Скопје денеска од 11 часот ќе одржи комеморативна седница за пејачката, текстописец, хуманитарка и советник во Град Скопје Есма Реџепова-Теодосиевска, која почина вчера по кратко и тешко […]