Ознака: есма

Сцена

Новата „Империја“ на Есма и Лозано треба да биде готова денес

Новата верзија на „Империја“ на Есма и Лозано, која треба да не претстави на овогодинешниот Евросонг во Шведска, треба да биде готова денес.  По жестоките реакции на јавноста, Македонската телевизија […]

Видео

Видео: Како Хитлер реагираше на „Империја“ песната за Евровизија?

Покрај сите мислења и коментари кои се појавија околу песната на Есма и Влатко Лозановски за Евровизија, на ред дојде и мислењето на Хитлер.Како што е редот, „Хитлер пародија“ има […]

Сцена

Коментарите на јавноста земени во предвид – спотот на Есма и Влатко повеќе не е достапен на Јутјуб!

Откако вчеравечер беше промовиран новиот спот на Есма и Влатко Лозановски за евровизиската песна „Империја“ по Интернет и сите социјални мрежи се појавија многу негативни коментари во врска со спотот, […]

Сцена

Со помош на полицијата Есма стигна на концертот во Загреб

Кралицата на ромската музика, Есма Реџепова, во понеделникот одржа одличен концерт во Загреб, во салата Ватрослав Лисински. Гостите беа повеќе од задоволни, а атмосферата весела како и секогаш.   Дел […]