Ознака: естрада

Сцена

Гавазова ги израдува фановите со провокативна фотографија

Гавазова ги израдува фановите со провокативна фотографија Црн костим за капење и на високи потпетици се нејзин рецепт, кој беше потвден со илјадници лајкови веднаш. View this post on Instagram […]

Сцена

Анастасија Ражњатовиќ во топлес издание

Ќерката на балканската дива, Светлана Цеца Ражњатовиќ, пејачката Анастасија Ражњатовиќ одлучила да ги израдува своите обожаватели и следбеници на социјалната мрежа на Инстаграм. Имено убвата пејачка, имала прилика да се […]

Сцена

Елена Петреска се повлекува од естрадата: „Потрошив многу енергија стоејќи на погрешна врата“

Пејачката Елена Петреска во интервју за точка.ком.мк потврди дека се повелекува од естрада и дека ќе се посвети на класичната музика. Таа вели дека потрошила многу енергија на погрешна врата. […]

Сцена

Македонски ретро песни на кои и ден-денес „шизиме“ до лудило

Велат времето „лета“, а со брзиот животен тек се менуваат трендовите, гледиштата , вкусовите, како и самите ние. Во последните три децении македонската музика минуваше низ разни модификации. Постојат песни, […]

Бавча Видео Занимливости

Камионџии повторно распалија, за Сергеј второ предупредување! Зоки фаци на тапет!

Како и минатиот пат така и сега на социјалните мрежи се појави видео од Камионџии шоу. Минатиот пат тие распалија по познатиот водител Сергеј Варошлија, кое ги руши рекордите на […]