Ознака: етикета

Занимливости

НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче!

Една жена си купи џемпер и сакаше да го стави во машина за перење. Кога ја погледна етикетата, на неа пишуваше: „Свртете го џемперот наопаку и исперете го рачно, со […]

Сцена

Меган Маркл се прошета во црвен фустан, а од еден детаљ под фустанот ќе занемете

Во склоп на својата турнеја Меган Маркл и принцот Хари ја посетија државата Тонга каде се сретнаа со тамошното кралско семејство. Меган од авионот излезе облечена во елегантен црвен фустан, […]