Ознака: еуро 2016

Меѓународен фудбал

Дали Франција се соочува со голем скандал: Французите допингувани на натпреварот со Германија

Се работи за фотографија која е направена по натпреварот на Германија и Франција, на која се гледа дека француските фудбалери користеле „Гуронсан“. Тоа е супстанца, која не е на листата […]

Меѓународен фудбал

ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Исланѓаните ја изведоа најмасовната „хака“ за дочек на фудбалерите!

Исландските фудбалери доживеаја тежок пораз од 5:2 во четвртфиналето против Франција на ЕУРО 2016, но тоа не го расипа впечатокот кој го оставија играчите од оваа мала островска земја.Нивната игра, […]

Меѓународен фудбал

Распоред за осминафиналето на ЕУРО 2016

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло во Е групата, познати се двојките кои ќе играат во нокаут фазата на Европското фудбалско првенство во Франција.Актуелниот шампион Шпанија ќе се сретне […]

Меѓународен фудбал

Условна дисквалификација од ЕУРО 2016 за Русија

Фудбалската федерација на Русија ја доби последната опомена пред исклучување од Европското првенство поради дивеењето на руските навивачи.Русите од УЕФА добија „суспендирана дисквалификација“ која ќе биде активирана при првиот следен […]

Вести

Убиецот на францускиот полицаец е џихадист кој неодамна бил пуштен од затвор!

Напаѓачот, кој минатата ноќ убил 42-годишен полицаец во предградието на Париз, а потоа во неговиот дом како заложници ги држел неговиот син и сопругата, која исто така била пронајдена мртва, […]

Црна хроника

Трагедија на ЕУРО 2016: Еден навивач го загуби животот!

Навивач на Северна Ирска, е првата жртва на Европското фудбалско првенство во Франција.Станува збор за 24-годишен навивач на Северна Ирска кој синоќа пристигнал во Ница на натпреварот на неговата репрезентација […]

Фото

Дали забележавте ШТО носеше Ибрахимовиќ на натпреварот против Ирска: Каква порака праќа со ова?!

Ирците остварија водство во 48. минута преку Хулахан, а конечниот резултат го постави Кларк (автогол) и тоа по уфрлувањето на Златан Ибрахимовиќ од левата страна во 71. минута.Но, многумина на […]