Ознака: ефект

Живот

Јо-јо ефектот на диетите

Многупати сме биле сведоци на екстремно брзото слабеење на холивудските ѕвезди и токму тоа е една од најголемите причини кои придонесуваат луѓето постојано да се преокупирани со пронаоѓање на брз […]

Живот

Што му прави магнезиумот на вашето тело?

Грчеви во мускулите или константен замор, главоболки, лош сон, раздразливост, голема потреба за чоколадо се само дел од симптомите кои се јавуваат при недостаток на магнезиум во организмот. Магнезиумот е […]

Нега и убавина

Овие пијалаци помагаат да ослабете, особено околу половината

За да се ослободите од салото на стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите. Тренерите и експертите за исхрана советуваат комбинација на умно замислени оброци и вежби, но […]

Љубов и секс

Утринскиот секс има поголем ефект од 5 шолји кафе

Утринскиот секс ја поттикнува работата на крвотокот, а со тоа и продуктивноста и задоволството. Поради тоа, акцијата во кревет наутро е многу здрав почеток на денот. Со оглед на тоа […]

Занимливости

Еве што прават со органите 3 чаши кафе на ден: Резултатот е вчудоневидувачки!

Со години наназад, научниците продолжуваат да се расправаат дали кофеинот е корисен или штетен за човековото здравје. Неодамнешните студии ќе ги зрадуваат сите оние кои се луди по овој ароматизиран […]