Ознака: ефто

Вести

Орце Тодоровски бившиот директор на БЕЛАТА ПАЛАТА денеска излезе од притвор. Се работи за случајот ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ

Орце Тодоровски викан Ефто важи за еден од најблиските соработници на Мицковски. Тој го водеше оперативно она што во народот е попознато како БЕЛА ПАЛАТА и исто така беше управител […]

Вести

Никој од осомничените двајца од НИКОБ не ми е личен шофер или соработник како во случајот со Мицковски и Делчевските ниви

Според логиката на Димче, портпаролот, Мицковски треба веднаш да биде уапсен. ПУЛС24 побара изјава од Кирил Лазаров по повод нападите кон него од страна на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ. Еве го […]

Вести

Инволвираните во случајот „ЕВН плацеви во Делчево“ завршија во притвор

Притвор на двајцата управители на „ЕВН Електрани Македонија“, Мирослав Митровски и Игор Гиевски синојка беше одреден од страна на Кривичниот суд. Судија на претходна постапка го прифати барањето на обвинителството […]

Вести

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО ОЈО ПРОТИВ СЕДУМ ЛИЦА ПОМЕЃУ КОИ УПРАВИТЕЛИ НА ЕВН

Денеска од Управата за финансиска полиција го издадоа следново соопштение: Ве известуваме дека Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против вкупно седум физички лица, од […]

Вести Издвојуваме

Во Центар: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ГИ “ИЗОРА” ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ-“СПАКУВАНИ” СЕДУМ ЛИЦА, краците допираат до врв на опозициска партија

На јавноста одамна и е позната аферата со препродавањето на земјиштето во Делчецо во која има призвук на организирана криминална група. ПУЛС24 веќе пишуваше на оваа тема. Денеска се појавија […]

Вести Избор на уредникот Издвојуваме

КОЈ СЕ БИЛ ВМЕШАН ВО АФЕРАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ КАМПАЊА?

Неколкумина жители на Делчево меѓу кои и поранешен советник во Советот на општината и член на партиско обезбедување во период од речи си три месеци пред изборите купиле десетици ниви […]