Ознака: ејакулација

Љубов и секс

Мажи, ејакулирајте почесто за да ја заштитите простатата

Истражувачите ги советуваат мажите да ејакулираат најмалку 21 пат месечно, бидејќи на тој начин го намалуваат ризикот од заболување од рак на простата.Како што се наведува во една нова студија, […]

Љубов и секс

Пет совети за подобрување на издржливоста во сексот!

Еве неколку лесни трикови со кои ќе го продолжите искуството во кревет и ќе се претставите во најдобро светло пред својата партнерка.1. Користете кондом и лубрикант Во студија објавена во […]