Ознака: Ејми Вајнхаус

Магазин

Сите ја обожаваа, а таа се сруши како кула од карти: Талент кој не се повторува

Поп-иконата Ејми Вајнхаус почина на овој ден пред точно девет години, по долгата борба со алкохолот и дрогата. Ејми почина во нејзиниот дом во Камден, северен Лондон. Со години се бореше […]

Сцена

Што пребарувала на интернет Ејми Вајнхаус ноќта пред да почине?

Светската музичка сцена пред шест години ја изгуби Ејми Вајнхаус.Нејзиното тело го пронајде Енди Морис, човекот кој и беше обезбедување, во домот каде живееше. Неодамна во јавноста се појавија информациите […]

Сцена

ГЛАС КОЈ НЕ СЕ ЗАБОРАВА! Најтрогателната работа која Ејми ја кажала во последното интервју!

Британската пејачка, Ејми Вајнхаус почина пред една година, како последица на труење со алкохол…Пејачката е пронајдена мртва во својот дом во Лондон. Имала само 27 години. Нејзиниот жиувот бил преполн […]