Ознака: ејми пејковиќ

Живот

Тумор го уништи нејзиниот олимписки сон, но таа ја победила болеста и станала топ модел. Ова е нејзината приказна!

Австралискиот модел Ејми Пејковиќ открила дека нејзиниот олимписки сон бил уништен кога дознала дека има тумор на мозокот на свои 19 години.Професионалната скокачка во височина морала да биде оперирана, а […]