Ознака: е против

Балкан Вести

Не ја спасивте Македонија туку им дадовте македонска националност и јазик на соседите

Ова му го порача лидерот на грчката опозициска партија “Нова демократија“ Кирјакос Мицотакис на грчкиот премиер, Алексис Ципрас кој во петокот од Солун рече дека „левицата не ја продава Македонија, туку со […]