Ознака: е човек

Македонија

Заев: Веруваме дека Стево Пендаровски е човек кој верува во оваа политика

Синоќа во скопскиот хотел „Хилтон“ СДСМ, коалициските партнери и други партии што даваат поддршка за заеднички претседателски кандидат ја одржаа средбата, пред која премиерот Зоран Заев најави дека Стево Пендаровски […]