Ознака: е 14

Македонија

Официјално: Бројот на загинатите е 14, не 15, а 7 се во критична состојба, потврди министерот Филипче

-Не се основани шпекулациите дека починал уште еден од повредените во вчерашната автобуска несреќа, и дека бројката се искачила на 15 загинати, соопшти министерот за здравство Венко Филипче претпладнево, по […]