Ознака: “Жан Митрев“

Вести

Жан Митрев за Филан, терористот на кој му се суди во Германија: „Пробував да му помогнам, но го избра најстрашниот пат“

„Додека беше малолетен, пробував да му помогнам колку тоа беше можно од далечина на 2000 километри. Но, беше тргнат по погрешен пат и пред 6 години се прекина контактот“, вели […]

Вести

Жан Митрев: Луѓето не ја сфаќаат сериозно пандемијата и како да немаат сознание колку е лоша оваа болест

За жал, се потврди мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе ни се случи повторно враќање на вирусот, рече кардиохирургот д-р Жан Митрев во емисијата „Само Вистина“ на Канал […]

Вести

Историски ден: завршена е успешно првата трансплантација на срце во земјава

Историски ден: завршена е успешно првата трансплантација на срце во земјава По тој повод Филипче напиша: Ден полн со емоции за сите. За семејството Диневи кое пред неколку дена ја […]

Вести

Препораки од Д-р Жан Митрев: Подобро носете шал, заштитна отколку маска

Академик доктор Жан Митрев преку видео обраќање дава неколку препораки за тоа како луѓето да се заштитат од опасниот коронавирус. Според него, многу подобро е ако луѓето замотаат топол шал […]

Живот

Жан Митрев со препораки за борба против коронавирусот, еве што препорачува тој

Доктор Жан Митрев препорачува на свежото време никако не треба да се излегува по надвор, бидејќи свежото време на вирусот му го олеснува патот до белите дробови. -Никако не треба […]