Ознака: жежок секс

Љубов и секс

7 причини зошто треба да преземете жешка акција со вашиот партнер уште вечерва

Истражувачи од Универзитетот во Вашингтон следеле повеќе од 15.000 учесници во студијата и откриле дека колку повеќе некој има секс, толку е помал ризикот од смрт од рак, срцеви заболувања […]

Љубов и секс

Истражувањата покажуваат дека сексот во текот на летен одмор е најдобар! ИСКОРИСТЕТЕ МАКСИМАЛНО

Како да не е доволно што секој е свесен дека летото е посебно време за секс, научниците направија и истражување. Пред се летото е време кога се земаат годишните одмори, […]

Љубов и секс

Како да ги запалите страстите во кревет и покрај високите температури и промените на расположението?

Во текот на летото, блискиот контакт не изгледа толку примамлив, а прекумерното потење во моменти на најголема страст не е многу секси. Сепак, постојат три начини да ви помогнеме да уживате […]