Ознака: желба

Живот

Зошто на никого не треба да му ги откривате своите планови и желби

Дали имате приметено дека јавноста многу малку знае за животите н богаташите и успешните луѓе. Тие имаа приватни авиони и вили на егзотични острови, а од друга страна носат стара […]

Сцена

Еве која желба сака Милица Тодоровиќ да си ја исполни во 2019-та година

Милица Тодоровиќ, Нова година ја пречека во кругот на семејството. Милица не сакала да настапува за најлудата ноќ, а сега откри и зошто. -По 15 години првпат не работев за […]

Живот

Убила жирафа и гордо позирала покрај неа велејќи дека ѝ се остварил сонот

Жената која предизвика бес кај јавноста откако на социјалните мрежи објави фотографија на која позира со 18 години стара жирафа која ја уби во Јужна Африка, се обиде да ја […]

Занимливости

Вечерва замислете си желба: Господ слегува на земјата и ја остварува секоја желба

По страдањата и распнувањето на Спасителот крстот станува жртвен знак на спасението и откуп на гревот. Крстот отелотворува жртвенa љубов, победата над злото, припадноста кон христијанствотоВо народните верувања денот се […]

Вести

Вечерва погледнете во небото и замислете си желба!

Уште вечерва можеме да уживаме во спектакл кој ни го приредува небото. Ќе бидеме сведоци на метеорски дожд, а ќе биде најсветлиот забележан некогаш.Според некои наводи, ваков спектакл на небото […]

Занимливости

Утре е полна месечина, сторете го ова и ќе ви се исполни желба

Во понеделник, на седми август во вечерните часови од Македонија делумно ќе биде видливо затемнување на месечината. Имено Месечината ќе излезе затемнета во 19:46. Народот верува дека за време на полна […]