Ознака: железничка станица

Црна хроника

Автобус изгоре на стојалиштето под Железничка станица

Приватен автобус за јавен превоз се запали изутринава на автобуското стојалиште под Железничката станица во Скопје. Автобусот го гасат десттина пожаникари со две возила. Командирот на пожарникарската чета Борче Менковски […]

Црна хроника

Малолетници пукале кон воз на Железничката станица во Скопје

На 22.04.2020 во 17:00 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон Железничка станица Ѓорче Петров, од неколку малолетници […]

Црна хроника

Пожар: Кај железничка станица гори напуштена куќа

Во напуштена куќа во близина на црквата што се гради кај Новата железничка станица попладнедво избувна пожар кој во моментот се гаси од страна на Територијалната противпожарна единица на Град […]

Црна хроника

Воз удри пешак во Маџари- лицето станало и го напуштило местото на настанот

На железничката станица- Маџари во Скопје, поточно околу 150 метри од влезниот сигнал во близина на Макошпед, ноќеска во 00.50 часот се случила железничка незгода во која воз што сообраќал […]

Вести

Експлозија во Париз: Евакуирани се илјадници луѓе

Неколку илјади патници вечерва се евакуирани од железничката станица „Гар ду норд“ (Gar du Nord) во централниот дел на Париз откако полицијата пронајде сомнителен пакет, а потоа била изведена и […]