Ознака: железничкиот сообраќај

Вести

Продолжува блокадата на железничкиот сообраќај

Железничкиот сообраќај во Македонија петти ден е во целосен прекин поради протестот на вработените кои бараат целосна исплата на јануарската плата.Како што информираат од Железничката станица во Скопје,  и денеска […]