Ознака: желудник

Живот

Афтите настануваат поради стрес, поради слаб имунитет или болести на желудникот

Афтите се ранички во усната шуплина што се појавуваат кај 20% од луѓето. Тие почесто се појавуваат кај жените и помладата популација. Стресот, слабиот имунитет, анемијата, заболувањата на желудникот и […]

Занимливости

Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој го припишуваат на многу луѓе

Ефикасното слабеење со силиконски прстен на желудникот е оперативен зафат кој последните години е светски тренд. На овој зафат – gastric banding – кој ефикасно отранува килограми се решиле многу […]

Живот

Руски народен лек кој ќе го излечи вашиот желудник

Кумис важи за најдобар руски народен лек кој ја регенерира микрофлората на желудникот, па ви препорачуваме што побргу да го пробате следниот рецепт.Во една чаша зовриена топла вода растворете две […]

Живот

Ова е лекот за СИЛНА ГЛАВОБОЛКА, болки во желудник и дијареја

Здравствените проблеми како што се главоболката, мачнината, болките во желудникот и дијарејата не можат да се сместат во категоријата болести, но без сомнение се многу непријатни за организмот и имаат […]