Ознака: жена

Занимливости

Писмо од еден „папучар“: Јас сум и партнер на сопругата, а не гостин кој само јаде и спие

Мажите кои ги сакаат и почитуваат нивните сопруги обично од страна на други мажи се окарактеризирани како „папучари“. Многумина се срамат од таа „титула“, но еден маж ја кажа својата […]

Живот

Таа сака да има најшироки колкови на светот – не престанува да се дебелее иако здравјето ѝ е загрозено

Боби Џо Весли, 44-годишна жена од Пнесилванија сака да стане жена со најшироки колкови на светот. Обемот на нејзините колкови е 241 сантиметар и не планира да престане да додава […]

Занимливости

На прв поглед не се знае дали е жена или маж: Ова е мускулестата Наталија која 13 години крева екстремна тежина

Наталија Кузнетсова има 27 години. Таа е професионален бодибилдер закитен со многубројни титули и срушени рекорди. Тренира од својата 14-та година, а нејзиниот изглед е доказ за нејзината опсесија со […]

Вести

Жена со ХИВ искасала полицаец

Повозрасна пијана жена во раните утрински часови ги вознемирувала присутните во дискотека во италијанската област Тоскана, а потоа и го искасала полицаецот, кој дошол да ја апси. Повредениот карабинер сега […]

Живот

Во повеќето случаи, женскиот мозок е помлад од машкиот

Eдно истражување покажало дека женскиот мозок е биолошки помлад од мозокот на мажите на иста возраст. Барем според некои мерила. Во повеќето случаи, женскиот мозок е помлад од машкиот Научниците […]

Занимливости

“Доеше пред мојот сопруг, а потоа ме испрска и со млеко”, приказната на оваа жена го разбесни Интернетот

Една жена на социјалните мрежи се пожали од мајка која доела во јавност пред нејзиниот сопруг на кој “е лесно да му се привлече вниманието” и одлучила да испрати лута […]

Нега и убавина

Дали пегите кај жената се проблем или шарм?

Пегите и дамките по кожата се резултат на неправилното распределување на пигментот на кожата. Тие се природна заштитна реакција на организмот од ултравиолетовите зраци и се појавуваат по лицето, вратот, […]