Ознака: женева

Вести Македонија

Премиерот Заев денеска и утре на Светскиот економски форум во Женева

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска и утре ќе присуствува на состанокот на Светскиот економски форум во Женева, Швајцарија на тема „Стратешки дијалог на Западен Балкан“. На состанокот во Женева […]

Автомобилизам

Светска премиера во Женева: брендот Volkswagen Комерцијални возила го претставува концепт возилото e-Co-Motion

Возилото со електричен погон, кое е наменето за иднината, ќе разнесува стока низ град со нула емисија на штетни гасови.   Глобалниот тренд на големите градови, кои имаа 10, 15 или […]