Ознака: жени

Живот

На жените ова им се случува само во есен

Во ова време од годината лисјата можеби паѓаат, но вашето либидо расте. Есента е годишно време кога нивотот на тестостеронот расте, покажале истражувањата. Порастот на хормони кои се однесуваат на […]

Љубов и секс

Што навистина мислат жените кога зборуваат дека сакаат џентлмен?

Немаме нерално високи очекувања. Навистина не. Кога ќе чуете како зборуваме дека сакаме господин, можеби мажите си замислуваат дека сакаме добро облечен човек со моќ и пари, но тоа не […]

Нега и убавина

ФИТНЕС Кои вежби навистина помагаат за ефикасно отстранување на целулитот?

Многу жени постојано се борат со кората од портокал што се јавува најчесто во пределот на бутовите и задникот,но знае да се појави и на други делови од телото. Кога […]

Нега и убавина

Пилатес-вежба благодарение на која ќе имате секси половина

Оваа вежба ќе ви одземе само една минута! Не е лесно да се постигне тенок струк, бидејќи некои девојки едноставно немаат такви физички предиспозиции.  Сепак, постојат одредени вежби кои […]

Хороскоп

Никој не може да им одолее на жените родени во овој хороскопски знак

Станува збор за жените Близнаци. Дамите родени во овој знак се љубопитни, комуникативни, духовити и едноставно брилијантни. Едноставно не постои отворање на изложба, театарска премиера или каков било друг значаен […]

Љубов и секс

Жените се повеќе имаат афери – зошто?

Американската писателка Венсдеј Мартин во својата најнова книга се занимава со темата машко-женски односи… Таа истражува неверства и причини за развод. Зошто дамите се повеќе влегуваат во афери? Таа тврди […]

Живот

Ако ја бричите интимната зона, послушајте ги овие совети!

Многу жени ги отстрануваат влакненцата на овој начин, а не се свесни дека се изложуваат на ризик од инфекции и воспаленија Бричењето на непосакуваните влакненца е најлесниот начин, но и […]

Живот

5 женски квалитети кои се неодоливи за мажите

Секако, секој маж сака убава и атрактивна жена. Но, сите ние сме различни човечки суштетства кои имаат различни размислувања за физичкиот изглед. Сепак, постојат женски квалитети кои сите мажи ги […]