Ознака: жени

Живот

Не си ги сакате бутовите? Нема причина за тоа, прашајте ги мажите…

Жените многу често без причина се премногу критични кон себе и својот изглед. Мажите просто ги обожуваат токму тие делови кои жените не си ги сакаат. Многу жени сонуваат за […]

Занимливости

Двете сакаа да се фотографираат од исто место покрај познатата фонтана, па се истепаа

Голем број туристи го посетуваат Рим секоја година, а многумина од нив сакаат да се сликаат пред познатата Фонтана треви за спомен. Тоа го посакаа и го направија две туристки, […]

Љубов и секс

Жените во оваа доба се најнезадоволни од сексот

Истражувањето на јавното здравство на Англија на повеќе од 7.300 жени открива дека една од секои четири жени не е задоволна од својот сексуален живот. Истражувањата ги опфатија проблемите поврзани […]

Мода

Секоја девојка го посакува во својот гардеробер: Најженственото парче облека за ова лето

Девојките вечно се во потрага по некое едноставно, но интересно парче облека, кое можат да го носат од утро до вечер и да можат да го комбинираат на сто начини. […]

Љубов и секс

Четири работи кои мажите ги сакаат кај жената

Иако голем број жени мислат дека мажите ќе ги освојат со црвен кармин, за нив природниот изглед е секогаш поатрактивен. Резултатите од едно спроведено истражување покажале дека кај дури 57 […]

Живот

Кој и зошто ја вади бурмата почесто- жените или мажите?

Една петтина венчани двојки на возраст до 40 години во Велика Британија ги симнуваат прстените пред да излезат или по некоја расправија. Прстенот, по некоја расправија најчесто го симнуваат жените, […]

Љубов и секс

Пет причини зошто жените изневеруваат во долга врска

И мажите и жените се впуштаат во афери и изневеруваат во врска. Зад женското неверство, сметаат експертите, се кријат подлабоки и покомплицирани причини. Ова се најчестите пет приочини зошто жените […]

Љубов и секс

Зошто слободните жени „паѓаат“ на зафатени мажи?

Дали некогаш сте се заљубиле во зафатен маж? Стручните лица тврдат дека оженетите мажи го имаат „тоа нешто“, што често ги прави попривлечни од слободните мажи. Нормално, не се работи […]

Живот

Машките не го тргаат погледот од овие делови на женското тело

Додека голем дел од девојките мислат дека машките на женското тело ги забележуваат само совршеностите, вистина е дека тие всушност сакаат природен изглед и неочекувани детали. Ова се работите што […]

Занимливости

Запознајте ги арапските газели, жените кои возат неверојатно скапи автомобили

Оние кои тврдат дека жените не знаат да возат после оваа статија ќе го променат тоа размислување. Жените знаат да возат обични, но и суперавтомобили, луксузни и скапи, токму како […]

Љубов и секс

Мажите откриваат кога сметаат дека е во ред да ја лажете својата партнерка

“Бели лаги за мир во домот” – вака порталот Index.hr го нарече овој мал прашалник на кој одговориле неколку мажи. Еве што тие сметаат за тоа што е оправдана лага: […]