Ознака: жени

Живот

Нутриционистите тврдат: Еве како треба да се хранат жените по 50-та година

По 50-годишна возраст, сè се менува, метаболизмот се забавува, телото ги губи мускулите, коскената маса се разредува, а кожата брзо се влошува. За да се забават сите овие процеси, потребно […]

Живот

ЕКСПЕРТ ЗА ИСХРАНА ОТКРИ ВО КОИ ГОДИНИ ЖЕНИТЕ НАЈМНОГУ СЕ ЗДЕБЕЛУВААТ

Со возраста, станува сè потешко да ги изгубите вишокот килограми без тие да се вратат подоцна. Многумина го почувствуваа тоа на својата кожа, но дали некогаш сте се запрашале зошто […]

Здравје

Силен борец против ПМС: Но, ЧОКОЛАДОТО е добро за здравјето на жените и од овие причини

Денес ви носиме пет причини зошто треба да јадете чоколадо, особено жените. Може да ја намали болката Едно истражување открило дека рецепторите за болка реагираат многу побавно додека јадеме чоколадо. […]

Љубов и секс

Овие неколку работи на мажите им се допаѓаат многу повеќе од физичкиот изглед

Работите што мажите ги сакаат кај жените обично немаат врска со изгледот, големината на градникот или некоја друга стандардна работа за која мислиме дека ги привлекува. Всушност, иако физичкиот изглед […]

Живот

Една третина од жените повеќе се плашат од вагата по празниците отколку од раскинување

Жените попрво би се соочиле со финансии, бразилска депилација и разговори за раскинување отколку за килограмите по празниците. Единствено повеќе се плашат од стоматолози отколку од тежината Храброста има голем […]