Ознака: жени

Занимливости

Пиво пред спортски натпревар не е лоша идеја – ако сте жена

Умерено пиење на алкохолни пијалоци не штети на тренингот на жените, тврдат научниците од Универзитетот Colorado. Тие откриле дека жените кои вечерта пред натпревар испиле едно до три пива утредента […]