Ознака: женски проблеми

Живот

ПОДОБРО И ОД ТАБЛЕТИ: Рецепт за најстариот лек против менструални болки

Менструалниот циклус кај жената постоел многу време пред лекарите да смислат лек за болката предизвикана од овој месечен период. Токму народната медицина била таа по која посегнувале жените. Ви претставуваме […]

Живот

НАЈНОВ РЕЦЕПТ кој ги воодушеви жените: СО ЛИМОН ПРОТИВ СТРИИ – Еве и како!

Сокот од лимон може да го користите и за стрии.Докажано е дека лимонот е одличен за решавање на проблеми со стриите, посебно на пределот на стомакот. Освен што неговиот сок […]