Ознака: жив

Вести

Ким Џонг Ун е жив, се огласи преку телеграма

Ким Џонг Ун е жив, се огласи преку телеграма Медиумите во Северна Кореја објавиа соопштение за активностите на Ким. Ким денеска испратил телеграма со честитка на јужноафриканскиот претседател Рамафоза. „Во […]

Занимливости

Исповед на еден од преживеаните од хотелот во Италија: Случајно сум жив, но жената и децата ми се под снегот

Џанпаоло Парете е еден од преживеаните од хотелот кој синоќа беше затрупан од снежна лавина, но неговата сопруга и децата се уште се наоѓаат под снегот.Парете е еден од двајцата […]

Црна хроника

Изгоре жив издавачот на грчкиот весник Акрополис

Издавачот на грчкиот крајнодесничарски весник „Акрополис“, Панајотис Маврикос, под сè уште неразјаснети околности жив изгоре во својот автомобил.Инцидентот се случил на обиколница кај Атина, откако неговиот џип „порше кајен“, од […]

Вести

На скопските клиники е успешно извршена трансплантација на бубрег од жив донор

После една година успешно е извршена трансплантација на бубрег од жив донор на скопските клиники, а закажани се уште три до 1 јули, истакна денеска претседателот на Македонското здружение за […]