Ознака: Жикина Династија

Сцена

Тажна судбина: Maрија од „Жикина династија“ починала на ист начин како и нејзината мајка

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од серијалот „Луде године“ односно „Жикина династија“, почина ненадејно на 25 јануари на 57-годишна возраст во Атина, неуспевајќи да го сними продолжението […]

Сцена

ПОЧИНА МАРИЈА ОД „ЖИКИНА ДИНАСТИЈА“ – актерката ненадејно на 57-годишна возраст го напушти овој свет

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династија“, почина ненадејно синоќа на 57-годишна возраст во Атина, каде живееше во последните години од нејзиниот живот. Веста за нејзината […]

Филм

Се снима продолжение на “Жикина династија”- можете да претпоставите кој е во главна улога

Серијалот “Жикина династија” некогаш ги полнеше кино салите, а сега комисијата ФЦС процени дека продолжувањето на култната франшиза “Луди години” има потенцијал и одобри кофинансирање на овој проект со 22.5 […]

Сцена

Поради овој човек убавата Лидија од „Жикина династија“ се откажа од кариерата

Лидија од “Жикина династија” важеше за најубава актерка во поранешна Југославија, но се одрече од кариерата кога се заљуби.Таа поради љубовта кон поранешниот фудбалер Митар, ги спакува куферите и замина […]

Сцена

Марија на Бобо прв пат во медиумите после 30 години! Погледнете како изгледа денес

Актерката Риалда Кадриќ Шебек ја помниме како  Марија во  „Луди години“. После  30 години се појави во медиумите и  откри детали кои  ја врзуваат за Белград, Гидра, Мрка Тодоровиќ и  […]