Ознака: житиште

Балкан

Донесена е одлука за монструмот од Житиште кој направи масакр во кафуле!

На осомничениот за убиство на пет луѓе и ранување на 20 лица во Житиште, Синиша Златиќ (38), продолжен му е притворот за 30 дена.Како што е наведено, решението за продолжување […]

Балкан

ДАЛИ ЌЕ СЕ СПАСИ: Монструмот од Житиште се обиде да игра на оваа карта пред судот!

Синиша Златиќ, монструмот кој ја уби својата поранешна сопруга Дијана која седела со новото момче во кафе-барот „Макијато“, е префрлен во специјалната затворска болница во Белград.По налог на судија, лекарите […]

Балкан

ЕВЕ КАКО ОДЛУЧИЛ ДА ИЗВРШИ МАСАКР: Дијана му пратила барање неколку дена пред убиството!

Монструозниот масакр кој го стори Синиша Златиќ (38), следел откако неговата поранешна сопруга Дијана Савановиќ побарала дозвола нивниот син да го однесе во Шведска.Само неколку дена подоцна, тој одлучил да […]

Балкан

КРВНА ОДМАЗДА ПОРАДИ МАСАКРОТ ВО ЖИТИШТЕ: „Сите ќе ве убиеме по погребот на Јована!“

Јована Поповиќ (20) од Банатско Караѓорѓево е убиена на 2 јули со куршум во срцето во масакрот во Житиште кога Синиша Златиќ пукаше од калашников и усмрти петмина, а рани […]

Балкан

УБИЕЦОТ НЕ СЕ КАЕ: „Не жалам што ги убив“

Како што неофицијално пренесува српски Курир, Синиша Златиќ, осомничениот за убиството на Дијана Златиќ и уште четири лица, во полицијата ладнокрвно раскажал зошто одлучил ја да убие поранешната сопруга.„Ја убив […]

Балкан

ИСПУКАЛ ПОВЕЌЕ ОД 50 КУРШУМИ: Ова се жртвите од масакрот во Србија!

Триесетгодишната Дијана, во петокот вечерта излегла со друштво во кафуле. Нејзиниот поранешен сопруг Синиша Златиќ (38) ја видел како си заминала од дома, земал калашников и го започнал масакрот.Дијана починала […]