Ознака: Жоао Переира

Занимливости

Секоја година пингвин препливува 8.000 километри за да го посети човекот кој го спасил

Жоао Переира (71), Бразилец од остров во близина на Рио де Жанеиро во 2011 година спасил еден пингвинот од сигурна смрт. Тој го нашол заглавен меѓу карпите, прегладнет и покриен […]