Ознака: Жозе Мурињо

Сцена

Ќерката на Жозе Мурињо е вистинска убавица

Сите љубители на фудбалот, но и оние кои не следат спорт, одлично го знаат името Жозе Мурињо, поради неговите истакнати тренерски успеси.Но, сѐ повеќе популарност стекнува и неговата наследчничка која […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Не е време да зборувам за својата иднина

Тренерот на Реал Мадрид, португалецот Жозе Мурињо одби да говори за ситуацијата во клубот и евентуалното заминување. Жозе Мурињо се наоѓа во Дубаи, причина е семинар околу професионалниот фудбал кој […]

Меѓународен фудбал

Откриено зошто Мурињо го остави Касиљас на клупата

Одлуката да се остави на клупата Икер Касиљас, капитенот и иконата на Реал Мадрид е порака до челниците на „кралскиот“ клуб. Имено, Мурињо тврди дека Реал ја плаќа цената затоа […]

Меѓународен фудбал

Во Реал „бура од незадоволство“: Не сакаме да го гледаме Икер на клупата!

По поразот од екипата на Малага на гостински терен во рамките од 17-тото коло од Примера Дивизија, односно популарната Ла Лига, шпанските медиуми ги анализираат недостатоците на Реал Мадрид на […]

Меѓународен фудбал

Навивачите на Реал: Мурињо, „ОДИ СИ“!

Во анкетата која ја спроведе престижниот шпански медиум „Марка“, убедливо мнозинство кои се вклучија на гласањето сметаат дека Жозе Мурињо веќе нема што да бара на клупата на Реал Мадрид. […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ: Заинтересирани сме за Роналдо и Мурињо!

Најблискиот соработник на претседателот на Парис Сент Жермен, потврди дека лидерот во францускиот шампионат сака да ги доведе во својот тим Жозе Мурињо и Кристиано Роналдо. Најблискиот соработник на претседателот […]