Ознака: жолчки

Кулинарство

Пиле фрикасе

4 копани со наткопани 2 лажици путер 2 лажици масло 2 лажици брашно 3 жолчки 4 лажици кисело мляко сок од 1/2 лимон сол и мелен црн пипер Сварете ги […]