Ознака: жртва од сообраќајка

Црна хроника

Откриен идентитетот на жртвата од сообраќајката утрово на патот Струмица-Радовиш

На 13.10.2019 околу 04,05 часот, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, во близина на с.Радичево, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило,,фолсваген шаран’’ со бугарски национални ознаки управувано од Ф.Д.(31) од […]