Ознака: заарзени

Балкан

Повторно рекорден број новозаразени со Ковид-19 во Албанија

Во Албанија забележан е нов негативен рекорд на позитивни случаи со Ковид-19 во едно деноноќие. Според Министерството за здравство и социјална заштита од направените 546 тестови позитивен резултат е добиен […]