Ознака: забрана за моторни возила

Вести

ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ПАЃАЊЕ НА ДРВА, ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ НА ПАТНИОТ ПРАВЕН МАВРОВО-ДЕБАР

Забрана за движење за сите моторни возила е воведена на патниот правец крак Маврово-Дебар на потегот од крстосницата за Маврово до Дебар. Како што информира АМСМ забраната за движење е […]