Ознака: заб

Занимливости

ВИДЕО: На водителка и падна заб среде вести, реакцијата е хит

Гледачи на украинската телевизија TCH доживеаја неочекувано шоу кога водителката Маричка Падалко изгуби заб среде вести во живо. Камерата, се разбира, сними сè, а видеото брзо започна да се споделува […]

Живот

Знаете ли зошто лекарите ги поттикнуваат родителите да ги чуваат бебешките заби на нивните деца!

Дали некогаш сте ја одигра играта за забот и самовилата со вашите деца? Онаа каде што ќе ги натерате да го сокријат новиот расклатен бебешки заб под перницата, така што […]

Живот

Запрете ја болката во забот БРЗО И ЛЕСНО без да одите на стоматолог!

Забоболката знае да донесе многу нервози и ретко кој може да ја поднесе.Заболените заби болат кога се смеете или муртите, кога јадете или пиете, кога ја мрдате главата во било […]

Вести

Стоматолог си го извади умникот сам, се снимил поради забава, па го изненадило…

Стоматологот Рустам Јакјаев од Русија си извади сам себеси заб со помош на огледало, пишува Дејли мејл, а се тоа го снимил чисто поради забава.24 годишниот Јакјаев во последно време […]

Занимливости

Еве како да излечите ЗАБОБОЛКА за 1 секунда: Ќе ви помине ВЕДНАШ, а ќе ни бидете благодарни подоцна!

Секој кој некогаш се соочил со забоболка знае дека тоа е најодвратно нешто. За разлика од болката во нозете или мигрена, забоболката влијае на нашиот живот: храна!Без оглед на вашата […]