Ознака: завршена

Македонија

Истрагата за “Рекет“ завршена, Јанева повикана во ОЈО

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет“, поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ […]