Ознака: заврши распитот

Македонија

Ременски иако била почесен претседател на Меѓународниот сојуз на Боки 13 тврди дека немала увид во ништо 

По повеќе од два часа давање исказ за случајот “Рекет“ во одделението за организиран криминал и висока корупција кај обвинителката Рускоска заврши распитот на пратеничката Ременски. Таа на новинарите им […]

Македонија

Распитот заврши: Јанева не чувствува вина за “Рекет“, ама знае каде завршиле парите

По речиси цели 5 часа заврши распитот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, каде даваше исказ за истрагата во предметот “Рекет“. […]