Ознака: загинаа осум лица

Свет

Во пожар во зграда во Краснојарск загинаа осум лица, меѓу кои и четири деца (ВИДЕО)

Осум лица, од кои четири се деца загинале во пожар во станбена зграда во градот Краснојарск во Русија, соопшти  руското Министерство за вонредни состојби. Пожарот избил околу 22,30 часот по […]