Ознака: загинати

Вести

Пожар во болница во Москва во која се сместени заразени од коронавирусот, има и загинати

Досега едно лице го загубило животот во пожарот кој избил во болница во Москва во која се сместени пациенти заразени од коронавирус. Како што пренесуваат локалните медиуми, пожарот избил на […]

Свет

Во поплавите во Сибир 22 загинати и над 400 повредени

Повеќе од 400 лица се хоспитализирани со повреди од поплавите што го погодија регионот Иркутск на југоисток од Сибир, изјави денеска рускиот заменик-министер за вонредни состојби Павел Беришев. До петок […]

Вести

Познат олигарх од Бугарија со семејството загина при падот на авионот?

Познат олигарх со семејството биле во авионот кој се сруши попладневно на северната страна на Солунска Глава, над селото Пуста Брезница, се дознава неофицијално. Во моментов екипа на полицијата и […]

Вести

Пожар во автобус, 20 загинати

Најмалку 20 патници загинаа кога во перуанскиот главен град Лима се запалил двокатен автобус, соопшти противпожарната служба. Очевидци изјавија дека огнот го зафатил моторот на автобусот и брзо се проширил […]

Вести

Експлозии во Кабул на прослава на персиската Нова Година, шест загинати и 20 повредени

Најмалку шест лица загинаа денеска, а 20 се повредени во серија експлозии, кои одекнаа во близина на шиитски храм и гробишта во Кабул, соопштија авганистански официјални лица. Експлозиите одекнале во […]

Вести

Возачот на автобусот ја преживеал несреќата, ќе му се зема крв и урина

Возачот на автобусот што попладнево се преврте кај месноста „Карпалак“, на автопатот Скопје-Тетово е во стабилна состојба, информираше градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари.Заради расчистување на причините за несреќата во која, […]

Вести

Моментот од смртоносното уривање на зградата во Истанбул

Снимки од безбедносни камери го покажуваат точниот момент кога се урива зграда во Истанбул. Во зградата живееле 30 луѓе во 14 станови. Официјалните власти соопштија дека најмалку тројца се загинати, […]

Вести Свет

Бројот на загинати во снежното невреме на Алпите се зголемува

Најмалку седуммина се загинати , а уште неколкумина се сметаат за исчезнати во снежното невреме што ги зафати Алпите. По силните врнежи од снег скијачите во Австрија , Германија и […]

Вести

Телата на загинатите кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија

Телата на тројцата починати Македонци од сообраќајката кај Лесковац денеска ќе бидат пренесени во Македонија, а 15-мина се уште се наоѓаат на лекување во Ниш и Лесковац, соопшто дописникот на […]