Ознака: загинати

Вести

Најмалку 29 загинати во нов бран напади во Ирак

Најмалку 29 луѓе загинаа и повеќе десетици се ранети во петокот во напади изведени со автомобили бомби изведени против припадници на шиитското мнозинство во Ирак.Во северниот дел од главниот град […]