Ознака: загинат

Црна хроника

Тешка сообраќајка кај Плетвар, едно лице загина

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот се случи попладнево околу 17:20 часот на патот Прилеп-Градско, кај Плетвар, дознава КУРИР. Според првичните информации во несреќата учествувале автомобил […]

Вести

Трагедија: Воен авион се урна во Шпанија, пилотот загина

Едно лице загина денеска откако воен авион се урна во Шпанија, кој претходно учествуваше на парада во Мадрид по повод националниот празник, соопшти шпанското Министерство за одбрана.– Можам да потврдам […]

Црна хроника

Попладнево тешка сообраќајка кај Битола: Едно лице загинато

Едно лице загина во тешка сообраќајна незгода која попладнево се случила кај битолското село Братиндол, пренесува „Тера“.Од СВР Битола за телевизијата потврдија дека животот го загубило едно лице. Од полицијата […]

Црна хроника

Детали за сообраќајката кај Охрид во која загина 26-годишно момче, 3-ца повредени

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна незгода што синоќа во 17 часот и 45 минути се случи на регионалниот пат Охрид-Струга во близина на „Оровничка плажа“.Од здобиените повреди, […]