Ознака: загина

Црна хроника

Македонски планинар загина на планината Олимп во Грција

Според информациите на МИА, станува збор за група од околу девет лица од земјава, кои планинареле на Олимп, при што се претпоставува дека на починатиот му се слошило или добил […]

Црна хроника

Обидувајќи се да го урне сопствениот рекорд загина најбрзата жена на четири тркала во светот (ВИДЕО)

Триесетгодишната телевизиска презентерка и “најбрза жена во светот“, Џеси Комбс загина во несреќа во пустината Алворд, додека се обидуваше да го урне сопствениот рекорд. Деталите за несреќата не се познати, […]

Вести Свет

Во поплавите кои го зафатија Истанбул загина едно лице (ВИДЕО)

Пороен дожд го зафати турскиот град Истанбул, поплавувајќи улици и подруми, а беше нарушен и железничкиот и водниот сообраќај. Во поплавен подвозник пронајдено е починато едно лице. Медиумите објавија и дека од […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка – загина 30-годишен мотоциклист

Синоќа во 22:50 часот било пријавено дека на крстосницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл “Баотиан 125“ без регистарски ознаки, управуван од Ѓ.В.(30) од с.Стојаково, и […]

Црна хроника

Во сообраќајка во Тетово загина осумнаесетгодишно момче

Во сообраќајна несреќа што се случила во неделата околу 22 часот и 30 минути на крстосницата на улиците “160“ и “161“ во близина на тетовската касарна загина осумнаесет годишно момче […]

Црна хроника

Во судар на мотоцикл и “Алфа Ромео“ загина холандски државјанин

Откако управувајќи мотоцикл се судрил со автомобил “Алфа Ромео“ управувано од 19-годишен ресенчанец вчера загина 58-годишен државјанин на Холандија, со иницијали Р.В. – На 25.04.2019 во 16:30 часот на крстосницата од […]

Вести Свет

Косопственичка на авиокомпанијата С7 загина во авионска несреќа

Наталија Филева, косопственичка на авиокомпанијата С7 и една од најбогатите жени во Русија загина во авионска несреќа во југозападна Германија, соопшти авиокомпанијата. 55-годишната Филева била во мал авион со шест […]