Ознака: заглавени

Живот

Туристите заглавени на скопскиот аеродром заминаа за Хургада

Околу 150-те туристи кои со уплатени арамжмани за Египет од ноќеска останаа да чекаат авион на скопскиот аеродром по 10 часот конечно полетаа за Хургада. Како што инфорамираат на веб страницата […]

Живот

Колони возила се заглавени кај Автокоманда (ВИДЕО)

Од АМСМ информираат дека во тек се и градежни активности за санација на коловозот пред семафорите на крстосницата помеѓу булевар “Александар Македонски“ и “16-та македонска бригада“, во насока на движење […]

Кошарка

Кошаркарите на Портланд половина час заглавени во лифт

Осум играчи на Блејзерс чекаа 30 минути пред да бидат извлечени од лифт во Бостон. Речиси половина кошаркари од екипата на Портланд трејлблејзерс беа заглавени во лифт во Бостон, каде […]

Македонија

Во Танушевци заглавени десет полицајци

Веќе шести ден поради снежни врнежи десет гранични полицајци се заглавени во полициската станица во село Танушевци, кај границата со Косово, објави ТВ “Алсат“. Храната на полицајците им е при […]