Ознака: загуба

Вести

Миланската оперска куќа Ла Скала поради пандемијата изгуби 23 милиони евра

Миланската оперска куќа Ла Скала досега изгуби 23 милиони евра поради пандемијата на новиот коронавирус и очекува сезоната да почне во септември. – Поради пандемијата, откажани се 150 програми. За […]

Вести

Пивото Корона со загуба од 170 милиони долари, по појавата на коронавирусот

Компанијата која е сопственик на пивото „Корона“ се соочува со својот најлош квартал во последните 10 години, по појавата на коронавирусот. Anheuser-Busch In Bev поседува некои од најпознатите светски брендови […]

Сцена

Еден месец откако и го убија сопругот на „Рузвелтова“ Мартина е неутешна

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио Парапулов, кој беше повозрасен од неа, на што се противеше нејзиното […]

Сцена

Oва бил најтешкиот момент од животот на Љубиша Самарџиќ

Легендата на српската и југословенската кинематографија Љубиша Самарџиќ почина завчера а 81-годишна возраст после долга и тешка болест.Животот не го мазел, но омилениот Смоки секогаш се издигнувал со крената глава […]

Фото

НАЈПОТРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ОД МАСАКРОТ ВО НИЦА: Очаен татко ги шири рацете откако дознава дека син му е мртов!

Фотографијата од татко, кој дознал дека синот (4) и сопругата загинале во масакрот во Ница, веројатно е една од најпотресните фотографии од овој крвав чин.Тахар Меџри со часови очајно се […]

Економија

Raiffeisen Bank International со загуба во четвртото тромесечје

Австрискиот банкарски гигант Raiffeisen Bank International (RBI) во средата соопшти дека во четвртиот квартал од минатата година остварил загуба, која ја припишува на низа еднократни стапки.Според прелиминарните деловни податоци за […]

Економија

Credit Agricole објави рекордна загуба во 2012 г.

Француската банка Credit Agricole ја заврши 2012 година со рекордна загуба од 6,5 милијарди евра поради неочекувани даночни трошоци поврзани со продажбата на грчката филијала.Вложувањето на деловната клима доведе и […]