Ознака: задоволство

Љубов и секс

Пронајдете и ја Г-ТОЧКАТА за сексуален земјотрес

Сè додека знаете да ги допрете вистински места постојат повеќе начини да ја доведете жената до сексуална кулминација. Ако си поигрувате со клиторисот најголеми се шансите да ја доведете до […]

Занимливости

Добар газда од Балканот: За децата на вработените бесплатни лаптопи и стипендии, а за најдобриот работник BMW

Црногорецот Радомир Новаковиќ “Цакан“ за кој пишувавме кога ги почасти своите вработени со скапи автомобили и луксузни крстарења на Бахамите и Сејшелите изгледа дека доби конкуренција за титулата “газда за […]

Живот

Зошто не можеме да изедеме само еден чипс?: Крцкавоста го зголемува задоволството

Дури и поединците со силен карактер не се во состојба да изедат само еден чипс. Иако високата содржина на сол и маснотии во грицките е неодолива, истражувачите откриле уште една […]

Живот

Класично грчко фрапе за оние на коишто им недостасуваат плажата и морето

Летото делува многу далеку од оваа перспектива… Потребни состојки: 30 милилитри вода 1 супена лажица инстант кафе 1 кафена лажичка шеќер 100 милилитри незасладено кондензирано млеко Ледени коцки Начин на […]

Занимливости

Оваа билка морате да ја имате дома ако сакате успех и задоволство

Привлечниот изглед и необичната структура на оваа повеќегодишна билка е многу прилагодлива и издржлива, што е многу вредна за уредување на современите затворски простори во кои голем број на собни […]

Живот

Задоволете ја вашата потреба за слатки без еден грам шеќер

Само вистинските зависници од слатки знаат какво е чувството кога ќе ви “падне шеќерот”. Многумина се подготвени да прекинат сè што работат, само за да отидат до фрижидерот или до […]

Љубов и секс

3 правила за незаборавно задоволство

Древниот текст Кама Сутра во себе крие многу тајни на сексуалното задоволство. Во продолжение, прочитајте ги трите најбитни совети кои ќе ја разгорат страста во Вашиот сексуален живот.Многумина ја доживуваат […]